Trendy: Przyjmujemy życzenia po ślubie

Trendy w modzie stale się zmieniają. W branży ślubnej również. W każdym kolejnym sezonie pojawiają się nowe pomysły i rozwiązania. Dotyczy to zarówno sukien ślubnych, dekoracji stołów, sal, jak i prezentów. W tej kwestii, w przeciągu ostatnich kilku lat, zapanowała nowa moda. Państwo młodzi coraz częściej informują zaproszonych gości, jakie są ich oczekiwania i w jakiej formie pragną dostać prezent ślubny. Poniżej omówimy kilka trendów, które są najbardziej widoczne w temacie składania życzeń.

Życzenia bez kwiatów

Wiele par zwraca się z prośbą do swoich gości, aby nie wręczali im kwiatów przy okazji składania życzeń. Zazwyczaj pada propozycja zamiennika. Często młodzi proszą o butelkę wina, bądź innego alkoholu lub książki. Na jednym ze ślubów, w których uczestniczyłam, Państwo Młodzi prosili,  aby zamiast kwiatów dać im kupony z Lotto!

Często młodzi proszą o butelkę wina, bądź innego alkoholu lub książki. Na jednym ze ślubów, w których uczestniczyłam, Państwo Młodzi prosili, aby zamiast kwiatów dać im kupony z Lotto!

 To z pewnością ciekawa alternatywa dla kwiatów, które cieszą oczy przez krótki czas. Upominek taki jak alkohol, książka z dedykacją lub kupon Lotto jest trwalszy (może alkohol nie aż tak bardzo) i stanowi miłą pamiątkę dla młodych a niekiedy może też przynieść szczęście. Ponadto, kwiaty były odpowiednim dodatkiem do prezentu w czasach, gdy nie inwestowało się tyle w wystrój sali. Wtedy często, kwiaty otrzymane podczas składania życzeń, stanowiły dekorację pomieszczeń, w których odbywała się impreza weselna. Obecnie zwykle nie ma takiej potrzeby, więc bez problemu można zrezygnować z takiego dodatku do życzeń.

Szlachetny gest

Niektórzy narzeczeni rezygnują z kwiatów chcąc pomóc potrzebującym. Zapraszając gości, zwracają się z prośbą o przekazaniu pewnej małej kwoty na cele charytatywne. Zamiast przeznaczyć te pieniądze na zakup nietrwałego bukietu, mogą wesprzeć wybraną przez państwa młodych organizację pożytku publicznego. Zdarza się również, że goście proszeni są o wsparcie schronisk dla zwierząt, bądź zastąpienie kwiatów karmą, która potem trafi w takie miejsca. Oczywiste jest, że nie wszyscy muszą zgadzać się z takim podejściem do składania życzeń i mają prawo wręczyć nowożeńcom wiązankę kwiatów. Z pewnością jednak młodym będzie miło, jeśli goście uszanują ich poglądy. Zaproszeni nie dziwią się już w takiej sytuacji, gdyż prośba o zamianę kwiatów na coś innego coraz częściej kierowana jest do przyszłych gości weselnych.

Cenne koperty

pudelka-zyczenia

Takie eleganckie pudełko z pewnością przyda się podczas ceremonii składania życzeń. Doskonałe na koperty, telegramy lub życzenia dla Pary Młodej.

Państwo młodzi nierzadko decydują się na zwrócenie się z propozycją, aby goście, zamiast prezentów, podarowali ekwiwalent pieniężny. Przyjemnie jest dostać podarek, który odpowiada naszym gustom i potrzebom. Niestety zdarza się, że nawet cenny prezent jest młodym zupełnie niepotrzebny. Można tego uniknąć. Dzięki podarunkom w postaci gotówki, państwo młodzi mają możliwość zgromadzenia większej sumy i przeznaczenie jej na jakąś większą inwestycję. Problematyczne może być gromadzenie kopert w trakcie składania życzeń. Warto pomyśleć o tym i zawczasu zaopatrzyć się w pudełko na koperty z pieniędzmi, do którego można wrzucać również karty z życzeniami. Powierzając takie pudełko w ręce zaufanej osoby, na przykład świadkowej, wiadomo, że jego zawartość będzie bezpieczna. Taki ładny gadżet sprawi, że wręczanie pieniędzy, dla niektórych krępujące, nabierze uroku.

Filmowa pamiątka

Życzenia można złożyć w bardziej oryginalny sposób, niż podane powyżej. Jeżeli bliscy Państwa Młodych pragną wykazać się kreatywnością tworzą film, który pokazywany jest podczas wesela. Słowa wypowiedziane prosto do kamery często chwytają za serce nie tylko samych zainteresowanych, ale również pozostałych gości weselnych. W tej kwestii można posłużyć się pomocą profesjonalistów. Warto jednak samemu stworzyć takie nagranie. Najważniejsze przecież są intencje i treść życzeń.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz