Jeśli nie kwiaty, to co? Najlepsze pomysły na upominki od gości

Kwiaty w modzie ślubnej coraz bardziej odchodzą do lamusa. Wiele młodych par już w zaproszeniach prosi gości o nieprzynoszenie wiązanek, z którymi nie wiadomo później co zrobić. Pojawia się jednak problem – o co, zamiast kwiatów, poprosić swoich gości?

1. Kupony Totolotka

Nie jest to chyba niczym zaskakującym, że młodzi liczą na uśmiech od losu. Jednak aby wygrać, należy grać, stąd prośba o kupony Totolotka albo nawet zdrapki. A ile emocji daje późniejsze ich sprawdzanie! Goście nie będą mieli problemów z zakupem i dostarczeniem takiego upominku, a więc odpada im kolejny problem.

2. Wino

Wino to jeden z częstszych zamienników kwiatów na ślubie. To dobry pomysł zwłaszcza, jeżeli nowożeńcy są jego prawdziwymi miłośnikami. Lampka dobrego trunku pozwoli nawet po dłuższym czasie powrócić myślami do przyjemnych chwil z przyjęcia.

3. Słodycze

Słodycze to propozycja dla prawdziwych łasuchów. Dobrze dobrane słodkości wprowadzą nowożeńców na słodką, nową drogę życia. A przy okazji można je naprawdę estetycznie zapakować.

4. Dekoracje świąteczne

Śluby, które mają się odbyć tuż przed Bożym Narodzeniem, można wyróżnić prośbą o ozdoby choinkowe. Kolorowe bombki i łańcuchy będą pamiątką na długo. Młode małżeństwo ozdobi nimi swoje pierwsze w życiu drzewko.

kawin-harasai-188822

5. Rzeczy dla dziecka

Jeżeli młoda para ma już potomstwo albo spodziewa się jego narodzin, dobrym pomysłem jest przyniesienie czegoś właśnie dla niego. Tort z pieluszek? Piękne ubranko? Zabawki? Możliwości jest bardzo wiele, a taki praktyczny prezent ucieszy wielu rodziców.

6. Książki

Wybór książek jest na tyle szeroki, że każdy może dobrać coś idealnego dla potrzeb obdarowywanej pary. A przyjemności płynącej z późniejszego czytania wybranych dzieł nie da się porównać z niczym innym.

7. Muzyka

Płyty CD z muzyką to bardzo uniwersalny pomysł na podarunek. Ale trzeba się wówczas chociaż trochę orientować w gustach młodej pary. Inną propozycją, ale pozostawioną tylko dla fanów, są płyty winylowe. W tym przypadku jednak cena zakupu jakiegoś białego kruka może być naprawdę bardzo wysoka i znacznie przekroczyć zaplanowany budżet kwiatowy.

8. Gry planszowe

Młode małżeństwo, które ma szerokie grono przyjaciół i znajomych, może poprosić o gry planszowe zamiast bukietów. Dzięki temu zyskają oni rozrywkę na niejeden zimowy wieczór i szansę na bardzo miłe wspominanie upominków od gości. Zamiast planszówki wybrać można również na przykład puzzle – proces składania bardziej skomplikowanego obrazka może się bardzo przedłużyć i tym samym zapewnić jeszcze więcej miłych chwil.

9. Ozdoby do domu

Kategoria dekoracji do domu jest bardzo szeroka. Pewne jest, że małżonkowie urządzający się dopiero w nowym domu docenią ozdobne świeczniki, poduszki, ramki na zdjęcia i inne drobiazgi. Pod warunkiem jednak, że obdarowujący wiedzą dokładnie jaki gust mają nowożeńcy i co im się przyda. W innym wypadku zyskać można tylko kolejny zbędny gadżet, który będzie niepotrzebnie kurzył się w kącie.

10. Zbiórka na cel charytatywny

Coraz więcej par młodych decyduje się na zbiórkę konkretnych produktów, przeznaczonych dla potrzebujących. Może to być na przykład karma dla zwierząt w schronisku albo zabawki/akcesoria szkolne dla dzieci z Domu Dziecka lub potrzebujących rodzin. Jedno jest pewne – zanim ogłosicie zbiórkę wśród gości, najpierw w konkretnym miejscu dowiedzcie się o potrzeby jego podopiecznych. Nie ma nic gorszego, niż zebranie na przykład zabawek na marne, ponieważ dzieciom zdecydowanie bardziej przydadzą się kredki.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz