Pomysł na wiosenny bukiet weselny

Kwiaty podczas ceremonii ślubnej i wesela spełniają bardzo istotną funkcję. Przemyślany wybór roślin i kolorystyki da gwarancję, że stworzona kompozycja będzie piękną ozdobą każdej Panny Młodej. Zwłaszcza w okresie wiosennym w pomysłach i gatunkach można śmiało przebierać. Budząca się do życia przyroda i słoneczna aura stwarzają niepowtarzalny klimat.

Jakie kwiaty są dostępne wiosną?

Każda pora roku charakteryzuje się dostępnością różnych gatunków kwiatów. Okres wiosenny obfituje przede wszystkim w pastele. Widać to na kwiatach, które z powodzeniem są wykorzystywane do ślubnych aranżacji i bukietów. Do najpopularniejszych można zaliczyć tulipany, które od bardzo dawna sukcesywnie kradną serca wielu kobiet. W kształcie, wielkości i przede wszystkim w kolorach można przebierać bez końca. Mogą one samodzielnie tworzyć bukiet, ale też świetnie pasują jako dodatek do innych gatunków np. do róż. Chcąc postawić na odcienie fioletu i niebieskiego warto wybrać szafirki, bez i irysy. Nie można zapomnieć o żywych kolorach, które prezentują żonkile i narcyzy. Te kwiaty są prawdziwym wyznacznikiem rozpoczynającej się wiosennej aury. Nieco delikatniejszym, ale klasycznym gatunkiem jest konwalia. Drobne białe kwiaty z połączeniem zieleni stwarzają cudowny klimat i dodają uroku każdej stylizacji.

beatriz-perez-moya-191993-unsplash
Idealny bukiet, czyli na co zwracać uwagę przy wyborze?

Każda florystka powinna uprzedzić swoją klientkę o tym, jakie kwiaty ma do dyspozycji. Stworzenie bukietu z kwiatów, które są dostępne latem i jesienią, będzie zupełnie niemożliwe. Na całe szczęście wybór jest ogromny. Każdy bukiet ślubny powinien być odzwierciedleniem charakteru przyszłej Panny Młodej, sukni, w której ma wystąpić, koloru przewodniego i całego klimatu wesela. Do stylu rustykalnego i boho idealnie będą pasować delikatne kompozycje stworzone z bzu, konwalii lub samych tulipanów. Świetnym dodatkiem będzie również, odrobina zieleni dla podkreślenia naturalności. Jeżeli suknia, sala i dodatki będą wybierane w stylu eleganckim i glamour to warto pomyśleć o tym, aby również bukiet był wykonany z klasycznych kwiatów. Zwarta koncepcja i połączenie niewielu gatunków będzie dostojnym i pięknym dodatkiem.

anne-edgar-119372-unsplash
Trendy wiosenne 2018

Każdy sezon przynosi ze sobą nowe trendy, które podbijają serca przyszłych mężatek. Tej wiosny króluje przede wszystkim natura. Zatem w bukietach ślubnych będzie widać dużo zieleni, bieli i bardzo delikatnych kolorów. Aby bukiet nie wyglądał jak złączony w jedną całość ogród, warto postawić na jedną tonację barw. Punktem charakterystycznym jest również brak określonego kształtu. Artystyczny nieład jest przełamaniem wszelkich dotychczasowych barier w tworzeniu bukietów ślubnych. Do łask wraca również klasyczna czerwień widoczna zwłaszcza w różach.
Bukiet ślubny musi sprawić, że każda przyszła Panna Młoda będzie czuła się wyjątkowo. Kwiaty będą widniały w dłoni kobiety na ceremonii ślubnej, jak i na sali weselej. Warto również zwrócić uwagę na to, czy bukiet został wykonany ze świeżych roślin. Dzięki temu żywotność kompozycji nie będzie trwała tylko jednej chwili.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz