Bukiet na ślub w zimie

Bukiet panny młodej powinien być dopasowany nie tylko do jej kreacji, ale także do całego otoczenia. Oczywiste jest, że zimą wybór rodzimych kwiatów będzie zdecydowanie bardziej ograniczony niż latem, ale nie znaczy to wcale, że zimowy bukiet musi być nudny. W tym przypadku po prostu warto sięgnąć po inne środki.

Żywe kwiaty świetnie jest uzupełnić dodatkami, takimi jak pióra, tkaniny, elementy biżuteryjne. Takie zestawienia kojarzą się na przykład z magią Bożego Narodzenia. W wersji ekstremalnej można stworzyć cały bukiet z elementów biżuterii, medalionów, broszek, a nawet ozdobnych guzików z kryształami Swarovskiego, odpowiednio przeplecionymi i upiętymi. Okolicznościowymi, „otulającymi” dodatkami mogą być także kulki bawełny, co jest rozwiązaniem wyjątkowo oryginalnym. Dobrym wyborem są także fragmenty koronki, które pasują do romantycznego bukietu pełnego klasy.

Jakie kwiaty?

Róże są kwiatami zdecydowanie całorocznymi, a przy tym bardzo uniwersalnymi. W zimowym bukiecie sprawdzą się zwłaszcza te w wyrazistych barwach, na przykład karminowe. Specjaliści proponują, aby w tym okresie komponować bukiety z frezji, storczyków, lilii, czyli kwiatów bardziej egzotycznych. Inne propozycje to także goździki, hortensje, tulipany, amarylisy, anemony i gerbery. Te kwiaty to dobry wybór ze względu na ich wyjątkową odporność, przez co nawet krótka obecność na mrozie i zmiana temperatury nie są dla nich groźne.

Roślinne dodatki do bukietu zimowego to na przykład zmrożone gałęzie albo bladozielone sukulenty, a także szyszki. W tym czasie inspiracji poszukiwać można nawet w parku lub we własnym ogrodzie.

Jakie kolory?

Zimowe bukiety powinny być zachowane w kolorach, które najbardziej pasują do tej pory roku. Jest to przede wszystkim biel kojarząca się ze śniegiem, ale również odcienie pastelowe, a także ponadczasowe szarości oraz brązy. Pastele, zwłaszcza w odcieniach perłowych, świetnie będą korespondowały z bogatą oprawą ślubną i ze strojną kreacją. Brązy przemycić można na przykład w formie szyszek, wstążek i innych dodatków.

Zawsze dobrym wyborem jest także naturalna zieleń oraz czerwień, na przykład w formie dodatku ostrokrzewu. Przy skromnej sukni i oprawie wesela w stylu rustykalnym, dobrym wyborem jest bukiet powstały na zasadzie zestawienia białych frezji i zielonych dodatków, na przykład liści, także liści paproci. Czasami mniej znaczy więcej.

Niektóre panny młode nie chcą jednak rezygnować z wyrazistych kolorów nawet biorąc zimowy ślub. W takim wypadku dobrym wyborem będzie zastosowanie na przykład fuksji lub fioletu. Na tle białego śniegu także to dać może ciekawy efekt.

Srebrne i kryształowe dodatki sprawią, że cały bukiet będzie lśnił i zacznie przypominać mieniące się płatki śniegu lub sople lodu. Taka kompozycja przypominać może na przykład świąteczny stroik, którego wszystkie elementy będą dobrze do siebie dopasowane. Ważne jest, aby ułożenie poszczególnych kwiatów i dekoracji było po prostu wygodne oraz żeby łączna waga bukietu nie była zbyt duża.

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz