Jak długo przed ślubem należy zamówić florystę?

 

Kwiaty to wbrew pozorom bardzo ważny element na liście ślubnych przygotowań. Dopełniają całości jeżeli chodzi o wygląd Panny Młodej, a niekiedy nadają życia i kolorytu całej sali weselnej. Spraw aby ten wyjątkowy dzień wyglądał dokładnie, tak jak sobie wymarzysz i zadbaj o każdy szczegół odpowiednio wcześniej.

Od czego zacząć?

Przeanalizujmy sytuację. Punkt wyjścia to wybranie sali weselnej i ustalenie terminu ślubu. Znając miejsce oraz liczbę gości jesteś w stanie określić skalę “przedsięwzięcia”. Dekoracja kościoła praktycznie zawsze leży po stronie Państwa Młodych. Podobnie jak w sytuacji, kiedy ślub odbywa się w plenerze. W przypadku przyjęcia weselnego najlepiej od razu ustalić z domem weselnym/restauracją/hotelem, jakiego rodzaju dekoracje i kwiaty są w stanie zapewnić. Możesz poprosić o zdjęcia z wcześniej organizowanych przez nich przyjęć. Pamiętaj, że nawet w przypadku, zapewnienia z ich strony dekoracji sali możesz zdecydować się na własną, zaufaną kwiaciarnię. Przechodząc od ogółu do szczegółu, uwzględnij na liście zadań florysty m.in. bukiet ślubny, ewentualny wianek, kwiatowe przypinki dla Pana Młodego, świadka, kwiaty dla świadkowej czy rodziców. Od tego ile elementów wybierzesz i jakiego zakresu pomocy będziesz potrzebować może zależeć wybór wykonawcy oraz jego dostępność.

Co więc należy uwzględnić ?

Termin ślubu – jeżeli planujesz ślub w okresie od kwietnia do października (zwłaszcza w czasie wakacji) lepiej umów się z florystą 3-12 miesięcy przed planowaną datą. Nawet jeśli ślub odbywa się w czwartek czy piątek nie możesz mieć pewności, że termin długo będzie wolny. Zwłaszcza w większych miastach.

Popularność kwiaciarni – często przy wyborze sugerujemy się poleceniami znajomych czy portfolio florysty. Jeżeli wiesz, że to właśnie to, nie czekaj aż ktoś Cię uprzedzi. W końcu nie musisz od razu ustalać takich szczegółów jak rodzaj czy kolor kwiatów. Trendy i gusta mogą się zmieniać.

Zakres prac – jeżeli zlecić floryście jedynie przygotowanie bukietu oraz wianka ślubnego, nie powinnaś mieć kłopotów z zamówieniem. Jeżeli natomiast planujesz dużą ilość gości, a zakres prac będzie wymagał zaangażowania więcej ilości osób z pracowni na kilka godzin. Sprawa się komplikuje. Konieczne może okazać się półroczne wyprzedzenie.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Wam podołać wyzwaniu jakim jest organizacja ślubu i wesela. Życzymy aby okres przygotowań był dla Was wspaniałą przygodą i początkiem nowej, usłanej pięknymi kwiatami drogi!

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz