Jakich błędów nie popełnić, organizując ślub i wesele?

Organizujecie ślub i wesele? Chcecie, aby wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik? W takim razie poznajcie listę najczęściej popełnianych błędów i przekonajcie się, że można ich w bardzo prosty sposób uniknąć.

Przygotowania do wielkiego dnia trwają najczęściej co najmniej kilka miesięcy. Być może, aby uroczystość wypadła naprawdę dobrze, przeczytaliście mnóstwo poradników, a dodatkowo korzystacie z rad znajomych, którzy już stanęli na ślubnym kobiercu. Ze zdaniem bardziej doświadczonych dobrze się zapoznać. Co jednak z błędami, które możecie popełnić, bo podczas przygotowań nie przyjdzie Wam do głowy, że niektóre zachowania tak właśnie zostaną odebrane przez Was lub Waszych gości? Poniżej zabraliśmy kilka najpoważniejszych gaf, których nie powinniście popełnić. Zapoznajcie się z nimi, aby mieć świadomość, gdzie czekają na Was pułapki.

Bez długów w pierwszych miesiącach małżeństwa

Nikogo nie trzeba przekonywać, że organizacja ślubu i wesela może pochłonąć naprawdę sporą sumę pieniędzy. Jeżeli nie chcecie w pierwszych dniach wspólnego życia być pod kreską, określcie budżet, w którym musicie zamknąć organizację uroczystości i… trzymajcie się planu. Spłacanie dużego kredytu przez kilka czy nawet kilkanaście miesięcy po ślubie nie jest dobry początkiem wspólnego życia.

Ustawienie stołów i jedzenie – tu można popełnić wiele gaf

Jeżeli chodzi o ustawienie stołów, to macie naprawdę wiele możliwości. Pamiętajcie o jednej zasadzie – przyjaciół się nie rozdziela, a wrogom nie każde się siedzieć obok siebie. Planując rozmieszczenie gości, zwróćcie uwagę, czy osoby siedzące obok siebie znają się na tyle, aby móc ze sobą zamienić choć kilka słów. Gdy wiecie już, ile osób będzie świętować razem z Wami, pamiętajcie o zakupie odpowiedniej ilości jedzenia i alkoholu. W tym przypadku zasada jest prosta – lepiej, aby zostało, niż zabrakło.

fot.imagesource.com

fot.imagesource.com

Ma być elegancko i… wygodnie!

Garnitur uszyty na miarę? Sukienka z najnowszej kolekcji? Tak, pod warunkiem, że w ubraniach, które wybierzecie będziecie czuć się swobodnie. Jeżeli macie ograniczone ruchy, to – choćby suknia czy garnitur – były wyjątkowe, będzie się w nich tylko dobrze prezentować. A gdzie zabawa do białego rana? To samo tyczy się butów. Jeżeli kupujecie nowe, pochodźcie z nich po mieszkaniu przez kilka dni, aby mieć pewność, że w dniu ślubu nie dorobicie się bolesnych odcisków.

Makijaż i fryzura – nie zostawiaj tego na ostatnią minutę

Większość kosmetyczek oferuje wykonanie próbnego makijażu ślubnego. Jeżeli nie będziesz malować się samodzielnie, ale skorzystasz z pomocy profesjonalistki, to pamiętaj, aby znaleźć czas na wykonanie próbnego makijażu. W ten sposób ustalisz szczegóły i dopasujesz makijaż do sukienki i dodatków. Jeżeli chodzi o fryzurę, wybierz taką, która pozwoli ci się bawić na parkiecie – chyba nie chcesz tylko sztywno siedzieć przy stole, prawda?

Gdzie te obrączki…

Gdy są potrzebne często ich nie ma. W efekcie możecie niepotrzebnie się zdenerwować, stojąc przed ołtarzem. Aby uniknąć tak kłopotliwe sytuacji, obrączki warto powierzyć zaufanej osobie, która będzie blisko Was. Świetnym rozwiązaniem jest wręczenie ich jednemu ze świadków. Mając mniej obowiązków niż Wy, z pewnością dopilnuje, aby były one pod ręką na czas.

Nie tylko Wy się natrudziliście

Kilka miesięcy przygotowań i sporo stresu – to wysiłek z Waszej strony. Ale ten dzień nie świętowaliście tylko we dwoje. W dobrym tonie jest zatem podziękować gościom za przybycie i podarować im mały upominek, dzięki któremu i oni po latach będą wspominać to wydarzenie. Jeżeli zapomnicie o tej kwestii, to niestety popełnicie poważny faux pas.

Mając świadomość powyższych pułapek, możecie się przed nimi skutecznie ustrzec. A przecież na tym Wam zależy, prawda?

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz