Dlaczego warto zatrudnić wedding plannera?

Bierzemy ślub! To często jedna z ważniejszych decyzji podejmowanych w całym życiu. Jednak z chwilą, gdy przychodzi do wcielania jej w życie, okazuje się, że jest początkiem ciągu nieprzewidzianych zdarzeń, wydatków i mnóstwa innych decyzji, które spoczywają na narzeczonych. Organizując ten wyjątkowy dzień i jego przebieg zazwyczaj nie mamy w tej kwestii doświadczenia, dlatego nie jest łatwo podołać wszystkim wyzwaniom jakie stoją na drodze do tego dnia, o którym niejedna dziewczyna śniła przez lata. Z tego powodu, warto podąć decyzję o zatrudnienia wedding plannera. Choć oczywiście wiąże się to z dodatkowym kosztem, warto uzyskać wsparcie profesjonalisty we wszystkich działaniach, które musimy podjąć, zanim nadejdzie dzień ślubu. Poniżej kilka argumentów, które przemawiają za tym, że będzie to dobry wybór.

Odpowiednie zaplanowanie budżetu

Wedding planner ma doświadczenie w organizowaniu ślubu oraz wesela, dlatego wie, z jakimi kosztami się to wiąże. Państwo Młodzi określają, jaką kwotę są w stanie wydać, a specjalista pomoże im określić, na co powinny przeznaczyć konkretne sumy pieniędzy. Poprzedzają to liczne konsultacje, precyzowanie oczekiwań i elementów, które są bardziej istotne oraz tych, na których Młodzi chcą trochę oszczędzić. Poza tym, wedding planner wie, jakie są aktualne ceny i stawki podwykonawców, dlatego może precyzyjnie określić wszystkie przyszłe wydatki. Jest to bezcenne, ponieważ wesele to impreza, na której trudno oszczędzać.

Logistyka i kontrola wydarzenia

Powierzając prace nad weselem wedding plannerowi można być spokojnym o to, że wszystko będzie gotowe na czas. To on dopilnuje wszystkich terminów, w odpowiednim momencie skontaktuje się z zespołem, fotografem, czy firmą od kateringu. Dzięki temu, Państwo Młodzi nie będą tym wszystkim obarczeni. Już w dniu ślubu, wedding planner dopilnuje, aby wszystko przebiegało w ustalonym porządku. Nie pozwoli, by cokolwiek pokrzyżowało plany Nowożeńców. Wiele Par Młodych narzeka, że nie mogło bawić się swobodnie na własnym ślubie. Korzystając z pomocy profesjonalisty, mogą oddać się zabawie, nie martwiąc się o nic.

caucasian happy romantic young  couple celebrating their marria

Wsparcie i doradztwo

Wizja organizacji wesela może przyprawić o zawrót głowy. Trzeba podjąć wiele decyzji, a na wiele rzeczy trudno się zdecydować. Wedding planner zapoznaje się z pomysłami Młodych i tworzy z nich spójną wizję, którą potem wspólnie mogą realizować. Jest dobrym duchem całego wydarzenia i w pewnym sensie przyjacielem młodych, który zawsze jest gotów ich wysłuchać i pomóc we wszystkich sprawach związanych ze ślubem – od wyboru obrączek, po wystrój sali.

Bezcenne kontakty

Wedding planner jest osobą, która bardzo dobrze zna branżę ślubną i podwykonawców, z usług których korzystają Młodzi. Dzięki temu wie, do kogo się zwrócić, kto ma dobrą opinię i atrakcyjne ceny. U zaprzyjaźnionych firm ma również możliwość uzyskania rabatów, dzięki polecaniu ich kolejnym klientom. W sytuacji kryzysowej bez problemu znajdzie zastępstwo za chorego fotografa, czy zespół, który nie dotrze z przyczyn losowych. Takie kontakty często okazują się być bezcenne.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz