Dekoracje w szklanej kuli

Szklana kula jest jedną z najprostszych a zarazem najefektowniejszych dekoracji, jakie można wykorzystać przy ozdabianiu weselnej sali i stołów. To, jak dokładnie będzie wyglądać nasza szklana kula zależy od nas. Naszej pomysłowości, dostępnych materiałów i potrzeb. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na wykorzystanie szklanej kuli i podpowiadamy, co można w niej umieścić, by zachwycić wszystkich zgromadzonych.

Kula wisząca czy ustawiona na stole?

Tak naprawdę nie musimy wybierać. Obie wersje będą prezentować się efektownie. Kula w wersji wiszącej doskonale sprawdzi się na przykład, jeśli przyjęcie weselne odbywa się w plenerze. Wówczas takie kule można zawiesić na gałęziach drzew. Jak bombki. W wypadku, gdy organizujemy przyjęcie w sali lub w domu, zawsze możemy przyczepić kule do sufitu (jeśli tylko mamy taką możliwość). Ale taką efektowną dekorację można również postawić na stole. Obok eleganckiej zastawy będzie prezentować się naprawdę wyjątkowo.

Co w środku?

Oczywiście szklana kula powinna być wypełniona, inaczej nie będzie miała zbyt wielkiego uroku ani nie przyciągnie zbyt wielu spojrzeń. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest włożenie małej świeczki, którą następnie można zapalić. Dzięki temu goście będą mogli podziwiać tlący się ogień zza szkła, co tylko nada uroczystości niezwykłego klimatu. To jednak tylko jedna z wielu opcji.

Kulę można bowiem wypełnić także kwiatami. Proponujemy kwiaty żywe, ponieważ sztuczne mogą nie wyglądać w kuli zbyt dobrze; zerwane główki kwitnących kwiatów nadadzą ozdobie świeży i lekki wygląd, a w dodatku zapewnią niesamowity zapach na sali. Odpowiednia kompozycja kwiatowa może wręcz zdominować wystrój nie tylko stołu, ale i sali. Jeśli ktoś tęskni za jeszcze większą ilością natury, może dodatkowo wyściełać kule…mchem, co z dobrze dobranym kolorem kwiatów może stanowić świetny duet.

bombka02

Szklana kula jako dekoracja sali weselnej (ETNIO Craft & Deco)

 

bombka01

Szklana kula jako dekoracja sali weselnej (ETNIO Craft & Deco)

 

bombka03

Szklana kula jako dekoracja sali weselnej (ETNIO Craft & Deco)

 

Dla osób chcących sprawdzić swoje umiejętności manualne i kompozycyjne mamy kolejną propozycję. W kuli można umieścić różnokolorowe, fantazyjnie poprzycinane i ułożone wstążki. To dobre rozwiązanie, jeśli zastawa i inne dekoracje stołu nie są proste, ale nie klasyczne. Dodatkowo można użyć brokatu, którym lekko obsypiemy kulę.
Jeśli dla kogoś samo wypełnienie kuli nie wystarcza, można pokusić się o stworzenie większej kompozycji- szczególnie w przypadku wiszącego wariantu. Wtedy wycinamy z kolorowego kartonu (dopasowanego kolorystyką do zawartości kuli i do innych dekoracji) cieniutkie paski. Na nich odręcznie zapisujemy złote myśli, które uważamy za najważniejsze; następnie przyczepiamy kolejno do sznurka, na którym wisi kula. Dobrze, jeśli karteczki mają różną długość, wtedy osiągnięty efekt będzie zdecydowanie ciekawszy.

Zobacz nasze inspiracje na Pinterest.

Obserwuj tablicę Dekoracje ślubne: Szklane bańki należącą do użytkownika Moje Pierwsze Wesele.

Dekoracja uniwersalna

Jak widzicie szklana kula ma jeden plus. W zależności od charakteru uroczystości jesteśmy w stanie dopasować zawartość kuli, a tym samym- staje się ona ozdobą uniwersalną. Szczególnie dobrze wygląda na eleganckich przyjęciach, jeśli jednak planujemy podobne dekoracje na zabawie dla dzieci, możemy zawiesić kule wypełnione kolorowymi kuleczkami lub wstążeczkami. Dodatkowo rozmiar kuli wpłynie na to, czy będzie tylko jedną z wielu ozdób, ładnym i gustownym dodatkiem, czy może królową dekoracji, która będzie niepodzielnie panować na uroczystym stole.
Szklana kula może oczywiście służyć w celach ozdobnych na co dzień- możemy ozdobić nimi swoje mieszkanie. Szczególnie dobrze sprawdzą się w sypialni.

 

Gdzie kupić?

Szklane kule  w wersji ze wstążką i bez dostępne są m.in. w ofercie sklepu http://slubny-swiat.pl/

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz