Alkohol w weselnym klimacie

Przy przygotowaniu dekoracji sali weselnej warto pamiętać o szczegółach. Takie detale i niuanse może na pierwszy rzut oka wydają się nieistotne, ale to właśnie one tworzą klimat i atmosferę uroczystości. Zwłaszcza, jeśli ozdoby umieścimy na….butelkach z alkoholem. Jak atrakcyjnie i oryginalnie udekorować butelki z weselnymi trunkami? Prezentujemy kilka naszych propozycji, które z pewnością przypadną Wam do gustu.

Eleganckie zawieszki

To najprostszy sposób na udekorowanie butelek z wódką. Zazwyczaj mają formę małych kartoników, zawieszanych na szyjkach butelek za pomocą tasiemki. Bogaty wybór kolorystyczny pozwoli dopasować je do pozostałych ozdób. Na zawieszkach mogą znajdować się rymowanki, lub zabawne wierszyki. Ich plusem jest to, że ich umieszczanie na butelkach nie jest czasochłonne. Oszczędzamy więc czas, a im bliżej ślubu, tym jest go coraz mniej.

Etykiety samoprzylepne

Innym sposobem na udekorowanie butelek z alkoholem są etykiety samoprzylepne. Co prawda, trzeba poświęcić dłuższą chwilę na przyklejenie ich, ale przecież Młodzi nie muszą robić tego osobiście. Plusem naklejek jest z pewnością ich trwałość. Zabawne wierszyki i toasty umieszczone na nich zaproszą gości do zabawy i zachęcą do wznoszenia toastów za Państwa Młodych. Poza tym, butelki udekorowane naklejkami będą prezentować się bardziej uroczyście i po prostu weselnie.

Wyjątkowy prezent

Goście opuszczający przyjęcie weselne otrzymują w prezencie zazwyczaj butelkę alkoholu. Z pewnością będzie im przyjemnie, gdy umieścimy ją w ozdobnym pudełku, stosownym do okazji. Krótka rymowanka przypomni gościom o miłych chwilach spędzonych na weselu. Pudełka składa się w bardzo prosty sposób, co jest niewątpliwym plusem, gdy sami przygotowujemy prezenty dla najbliższych. Butelki warto również udekorować naklejkami z takim samym motywem graficznym jak ten, który znajduje się na pudełku. Uchwyt pozwoli bezpiecznie przenieść butelkę z alkoholem, co w późnych godzinach nocnych, po długich godzinach zabawy może okazać się wyjątkowo pomocne…

na_alkohol_allan_1
na_alkohol_alds_1
 

Wyróżnieni Państwo Młodzi

Butelki z wódką, umieszczone na stole Nowożeńców można udekorować w wyjątkowy sposób. Ciekawym sposobem jest „ubranie” ich we wdzianka w formie sukni ślubnej i fraka. To podejście do tematu z lekkim przymrużeniem oka. Takie butelki podczas wesela nabiorą znaczenia i podkreślą wyjątkowe chwile, które przeżywają Młodzi. Na tak „ubranych” butelkach nie ma potrzeby umieszczać dodatkowych etykiet, bądź zawieszek.

na_wodke_uw2_008

Jak widać, sposobów na udekorowanie alkoholu jest kilka. Organizacja wesela z pewnością wiąże się z dużymi kosztami, jednak takie ozdoby nie są drogie. Ważne jest natomiast to, że podkreślają wyjątkowość sytuacji i uzupełniają pozostałe dekoracje. Utrzymanie elementów wystroju wnętrza i ozdób w podobnej tonacji kolorystycznej sprawi, że wnętrze zachowa klasę, ale też pozwoli cieszyć się z małych przyjemności, a taką niewątpliwie jest picie alkoholu z butelek trochę innych niż, te które mamy na co dzień.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz