10 sposobów na wykorzystanie słoików w dekoracji

Własnoręczne wykonywanie różnego rodzaju dekoracji jest świetnym i kreatywnym zajęciem, pozwalającym nam na rozwijanie swoich zdolności. Popularne jest wykorzystywane przedmiotów, które zdają się mieć tylko jedno zastosowanie; niektóre osoby jednak odmieniają ich przeznaczenie i tworzą z nich wspaniałe ozdoby. Dobrym przykładem mogą być…słoiki. Oto 10 sposobów na wykorzystanie słoików w dekoracji.

1. Naczynia do picia

Tak, słoiki można wykorzystać jako kubki lub kieliszki do picia. Wystarczy ozdobić je wstążką, kokardą lub innym, równie delikatnym elementem i możemy swobodnie rozkoszować się napojem.

Żródło: inspiringpretty.com

Żródło: inspiringpretty.com

2. Oryginalna świeczka

Zwykłe nakładki na świeczki to za mało. Ozdobiony romantyczną koronką słoik nada się do tego celu o wiele lepiej. Płomień pochodzący ze świecy prawdopodobnie osmali delikatnie ścianki naczynia, jednak sprawi to tylko, że cały efekt będzie jeszcze mocniejszy i wyrazistszy.

1121bac618674df63f034973541c11bb

Żródło:stylemepretty.com

Żródło:stylemepretty.com

Mason-Jar-Candle-Holders

3. Wazon do kwiatów

Oklejony papierem ozdobnym słoik może doskonale pełnić funkcję wazonu do kwiatów. Wystarczy, że wierzch naczynia ozdobimy tak, by zakryć wszelkie ślady szkła. Dodatkowo, dla wzmocnienia efektu dekoracji, możemy ustawić kilka słoików obok siebie, ozdobionych różnymi kolorami, a w nich – identyczne kwiaty. To na pewno zrobi wrażenie!

Żródło: meetmeatmikes.com/

Żródło: meetmeatmikes.com/

Żródło: etsy.com

Żródło: etsy.com

4. Szklana lampa

Dla osób, które lubią naprawdę odważne eksperymenty, świetną propozycją może okazać się zrobienie oprawy świetlnej z połączonych ze sobą słoików. Wystarczy, że w sprytny sposób zamontujemy w środku naczyń malutkie podgrzewacze lub żaróweczki, a całość połączymy ze sobą na różnych poziomach, a następnie zawiesimy…być może nawet na weselu!

Żródło: pacificweddings.co

5. Nowy rodzaj winiet

Ozdobione fantazyjnie słoiki, wraz z karteczką z imieniem, mogą być oryginalnymi winietami czekającymi na gości. Wystarczy jedynie trochę kolorowego papieru, wstążki i nożyczki.

masonjars-645x427

Żródło: pixel.brit.co

 

Żródło: wedding-pictures-02.onewed.com/

Żródło: wedding-pictures-02.onewed.com/

6. Słodkości dla gości…

Jeśli zapraszasz gości na przyjęcie i chcesz ich obdarować słodkim poczęstunkiem na drogę, możesz do tego celu wykorzystać słoiki. Stwórz, wedle własnego uznania, kolorową mieszankę smakołyków, którą będziesz mogła im wręczyć.

hot-cocoa-mix-mason-jar-wedding-gift

7. …i na stół

Różnego rodzaju desery, lody, tiramisu czy ciasteczka możesz podać…oczywiście w słoikach. Tutaj niepotrzebne są nawet specjalne dekoracje – świetnie zrobiony i ozdobiony deser w zupełności wystarczy.

 

Źródło: 1.bp.blogspot.com

Źródło: 1.bp.blogspot.com

Żródło: encoreeventsrentals.com

Żródło: encoreeventsrentals.com

8. Sztućce na nowo

Słoiki mogą stać się również doskonałym pojemnikiem na sztućce. Wystarczy, że do środka włożymy elegancką chustę, która uchroni sztućce przed zabrudzeniem, a następnie włożymy je do środka.

mason-jar-wedding-table-setting-silverware

9. Wisząca dekoracja

Jeśli jednak wolimy uniknąć stawiania słoików na stole, świetną alternatywą będzie wisząca dekoracja, którą można przygotować z pomalowanego farbą słoika i znajdującego się w nim kwiatu lub innej, ciekawej ozdoby.

hanging-wall-mason-jars-21

Żródło: blog.weddingwire.com

ac40760b18018f9c

 

10. Stare zdjęcia

Zdjęcia trzymamy zazwyczaj w albumie, przez co rzadko mamy okazję obejrzeć je na spokojnie. Słoik może to zmienić! Wystarczy, że włożysz swoje ulubione, nastrajające pozytywnie zdjęcie w środek naczynia, przedmiotem fotografii na zewnątrz. Tym sposobem zyskasz naprawdę ciekawą oprawę do zdjęcia.

vintage-photo-mason-jar-wedding Żródło: http://www.handimania.com//caption

 

To, czy i jak wykorzystamy słoiki, zależy wyłącznie od nas. Warto jednak pamiętać, że do stworzenia czegoś naprawdę niezwykłego wystarczy często pomysł, dwie wolne ręce i dużo chęci!

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz