Ślub na Wielkanoc. Dekoracje wielkanocne

Ślub to zdecydowanie najpiękniejsze wydarzenie w życiu. Połączony ze Świętem Wielkiej Nocy i wiosenną aurą daje niezwykłe możliwości do stworzenia rozwiązań dekoracyjnych. Wielkanoc to nadal dość nietypowy termin na organizację wesela i ceremonii ślubnej, ale znajduje coraz więcej zwolenników. Gdy wykonawcy są już wybrani, a dokumenty skompletowane pojawia się ulubiony temat każdej Panny Młodej, a mianowicie – dekoracja. Co jest dostępne w tym terminie i jak zadbać o to, aby świąteczny klimat był zachowany?

Zachowanie tradycji, czyli wielkanocne motywy

Dekorowanie kościoła i sali weselnej to duże wyzwanie. Połączenie zaślubin i świątecznej tradycji to dość ważny aspekt, chociażby ze względu na zaproszonych gości. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na stołach królowały motywy zajączków, jajek i kurczaczków. Są one wykorzystywane na zastawach, czy w bardziej popularnej formie: figur. Przykładem może być zajączek wykonany z imitacji mchu, drewna, czy porcelany, który doda uroku zarówno na stole gości, jak i w miejscu, gdzie będzie znajdował się stół słodki i wiejski. Alternatywą mogą być rozmieszczone wianuszki wykonane z elementów gałązek i kwiatów. Ozdoby można ustawić na ścieżce wykonanej z imitacji mchu, która nada świeżości całej kompozycji. W ten sposób wszyscy goście i Państwo młodzi będą czuli, że siedzą przy prawdziwych wielkanocnych stołach.

Wiosenne, oryginalne bukiety

Wczesna wiosna daje również wielkie możliwości, jeżeli chodzi o dostępność kwiatów. Standardem są piękne tulipany, które mogą być użyte zarówno do bukietu Panny Młodej, druhen, jak i do dekoracji stołów. Sezonowe kwiaty takie pełniki, anemony, hiacynty, szafirki, bez i konwalia to symbol delikatności, natury i zwiewności. Będą one pięknie ozdabiać kościół, salę i idealnie nadadzą się do bukietu. Obecnie na rynku florystycznym królują wiązanki wykonane w sposób jednolity. Oznacza to, że do ich wykonania jest użyty tylko jeden gatunek kwiatów. To tak zwany minimalizm, który idealnie pasuje do wiosennego klimatu. Dobrym pomysłem mogą być również wianki wykonane dostępnych roślin. Moda na zamianę welonu w wianek nadal cieszy się powodzeniem. Nie można zapomnieć także o baziach, które są tradycyjnym symbolem wielkanocnym. Z powodzeniem można je dodać zarówno do dekoracji sali, jak i kościoła.

Pastelowe kolory

Barwy pudrowego różu, żółci, pomarańczy, fioletu, zieleni, fioletu i błękitu. Kto nie kocha takich połączeń ? Świeże i bardzo delikatne kolory to oznaka wiosennego klimatu. Najczęściej w takich tonacjach wykonane są przeróżne ozdoby. Warto na ten okres zrezygnować z ciemnych kolorów granatu, złota i srebra.

Koronki i świeczniki

Oprócz tradycyjnych elementów króluje również piękna pod każdym względem koronka, która wykorzystywana jest zarówno w tworzeniu sukni ślubnej, jak i elementach dekoracyjnych. Jej motyw widnieje bardzo często na torcie weselnym. Z kolei świeczniki to uzupełnienie wersji glamour, która towarzyszy dekoracji kościoła i stołów na sali.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz