Ślub i wesele w inny dzień tygodnia (niż sobota)

Zaraz po zaręczynach, gdy już opadną emocje przychodzi czas wielkiej organizacji. Na pierwszym miejscu wybierany jest dogodny termin organizacji ślubu i wesela. Standardem i tradycją jest zawieranie małżeństwa w sobotę. Coraz częściej wybierany jest również piątek, który tak naprawdę wydłuża weekend. Dzięki temu nawet po poprawinach zostaje jeszcze jeden dzień na odpoczynek dla całej rodziny.

Przyszłe Pary sięgają jeszcze dalej i niekiedy wybór pada na zwykły dzień tygodnia. Coraz częściej okazją do organizacji ślubu jest Niedziela Wielkanocna, wydłużające weekend Boże Ciało, Święta Bożego Narodzenia lub Sylwester. Najważniejsze i jedyne „TAK” w swoim życiu można również powiedzieć w dzień, który nie jest połączony z żadną większą okazją do świętowania. Jakie są wady i zalety takiej decyzji?

Zalety

Zarówno w kościele, jak i w urzędzie można zawrzeć małżeństwo w dowolny dzień tygodnia. Ta wiadomość jest istotna dla przyszłego małżeństwa. Jeżeli z tej strony nie ma problemów wszystko idzie w dobrą stronę. Dostępność sal bankietowych, oprawy muzycznej oraz innych niezbędnych usług jest porównywalnie większa niż w soboty. Ma to znaczenie, gdy Narzeczeni nie planują wesela z dużym wyprzedzeniem, a dzięki temu mogą wybrać wszystko co sobie zaplanowali. Bardzo często jest też tak, że przy rezerwacji innego dnia niż sobota jest po prostu taniej. Bonusy i rabaty sprawiają, że całkowity koszt wesela staje się pomniejszony o pokaźną sumę, którą można przeznaczyć np. na podróż poślubną. Nie każdy lubi huczne i całonocne wesela, dlatego też zwykły dzień jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują tylko zaprosić gości na obiad i lampkę wina.

Wady

Planowanie wesela w inny dzień niż sobota jest proste, gdy rodzina i znajomi mieszkają w tej samej miejscowości. To właśnie ze względu na ich obecność warto przemyśleć wszelkie za i przeciw. Nie każdy ma szansę na urlop w danym terminie, a to z kolei niekiedy wyklucza przybycie. Aby uniknąć tego rodzaju wpadki warto wysłać zaproszenia lub osobiście je przekazać już trzy miesiące przed ślubem. Dzięki temu goście będą mieli trochę czasu na zaakceptowanie sytuacji i zarezerwowanie sobie tego dnia, jako wolnego. Czasami, ale rzadko zdarza się że usługodawcy wykonują swoją pracę tylko w weekendy. Z pewnością trzeba mieć alternatywę przy wyborze, by uniknąć przykrej wpadki. Podejmując taką decyzję należy liczyć się z tym, że zabawa weselna będzie trwała znacznie krócej. Mimo dobrej zabawy goście szybciej będą musieli wrócić do swoich obowiązków.

Możliwości organizacji jest mnóstwo. To od Pary Młodej zależy w jaki sposób będzie chciała spędzić najważniejszy dzień swojego życia. Ważne jest to, aby żadna decyzja nie była podejmowana wbrew samym zainteresowanym. Z każdej sytuacji da się wyjść z uśmiechem i obronną ręką.

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz