Nietypowe weselne księgi gości

Księga gości powinna być niezbędnym elementem uroczystości weselnej. Dlaczego? To jedyna w swoim rodzaju pamiątka, która po latach wspólnie spędzonego życia będzie przypominać o wspaniałej i jedynej w swoim rodzaju chwili – naszym ślubie. W dodatku w każdym momencie będziemy mieli dostęp do życzeń od najbliższych nam osób.  W sytuacjach kryzysowych czy chwilach załamania niewątpliwie dodadzą nam otuchy. Jeśli kogoś nie przekonują powyższe argumenty, zawsze warto dodać, że księga gości na ślubie wróciła do łask i każdemu, kto żyje w zgodzie z najnowszymi trendami, będzie przyświecać chęć jej posiadania. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na to, jak może wyglądać taka księga.

Klasycznie

Jeśli tradycja i klasyka znajdują się na pierwszym miejscu priorytetów młodej pary, warto zakupić wersję tradycyjną księgi. Stosunkowo niewielkie rozmiary i ilość kartek, która w zupełności wystarczy do złożenia życzeń przez każdego uczestnika uroczystości to zdecydowane zalety, podobnie jak kolorystyka i klasyczny wygląd. Tradycyjne  weselne księgi gości możecie zobaczyć w sklepie http://slubny-swiat.pl.

keisga01

Źródło: ETNIO Craft & Deco / Ślubny Świat

 

ksiega02

Źródło: ETNIO Craft & Deco / Ślubny Świat

ksiega03

Źródło: ETNIO Craft & Deco / Ślubny Świat

Nieoczywiste inspiracje

Dla zwolenników oryginalnych rozwiązań przygotowaliśmy kilka propozycji, które mogą przypaść im do gustu.

Pierwsza z nich to wielka tablica z parą zakochanych. Może być to grafika, a wizerunki zakochanych mogą- choć nie muszą- odzwierciedlać wizerunek pary młodej. Baloniki nad ich głowami w formie naklejek, to  w rzeczywistości życzenia, które uzupełniają i przyklejają chętni. Dzięki temu powstaje piękna tablica, którą można oprawić i powiesić na ścianie.

Ciekawszą pod względem formy tablicę możemy wykonać również z drewna. Tak, by przypominała powierzchnię szkolnej ławki. Jej przygotowanie zajmie nieco więcej czasu, ale za to może zostać wykonana własnoręcznie; wystarczy oszlifowany kawałek deski oraz nożyk, którym wydrapujemy lub malujemy serce wraz z nieśmiertelnym napisem Love. Zaproszeni goście na tablicy specjalnym flamastrem wpisują życzenia.  Inspiracja nieodmiennie będzie kojarzyć się ze szkolnymi czasami, więc dobrze, jeśli pomysł zrealizuje para, która poznała się właśnie w szkole.

 

Kolejny pomysł jest zdecydowanie bardziej czasochłonny, potrzeba na niego również większych środków. Mowa o albumie ze zdjęciami (Polaroid) młodej pary i ich przyjaciół, tworzącym coś w rodzaju książki i pamiętnika zarazem. Na wyznaczonych miejscach, tuż obok zdjęć, goście będą mieli za zadanie napisać kilka słów od siebie. Takie rozwiązanie zapewni moc wzruszeń i wspomnień, gdy młoda para zdecyduje się po pewnym czasie przejrzeć album.

Źródło: buzzfed.com

Żródło: modwedding.com

Dalej nie znaleźliście nic dla siebie? Nic nie szkodzi.

Jeszcze inne rozwiązanie stanowi szklana, pękata butelka, w której goście umieszczą zawinięte elegancko liściki. Dzięki temu para młoda nie tylko nie pozna od razu życzeń gości (tak jak ma to miejsce w przypadku tablicy naściennej), ale będzie miała również mnóstwo zabawy z odpakowywaniem życzeń. Alternatywnie zamiast  karteczek można wrzucać kamienie lub korki od szampana. 

Żródło: xotheknot.files.wordpress.com

Źródło: modwedding.com

Żródło: luminairefoto.com/

Podobnym pomysłem jest umieszczenie pudełka, a obok niego porozrzucanych kartek pocztowych i kopert. Goście nie tylko napiszą na kartkach kilka słów od siebie, ale również zaadresują kartkę do młodej pary i zapakują tak, by tylko oni mogli poznać jej treść.

Żródło: : Tracy Buyce Photography

A może chcielibyście móc fizycznie poczuć życzliwość Waszych bliskich? Nic prostszego. Zamiast tablic, kartek i liścików powieście na uboczu koc w kolorowe łatki i zachęćcie gości do wpisywania się właśnie na nich.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz