Księga gości na weselu – dlaczego warto?

Jednym z ciekawych rozwiązań na urozmaicenie imprezy weselnej jest przygotowanie księgi gości. To znakomity sposób na stworzenie pamiątki z pomocą osób, które towarzyszą młodym w tym ważnym dniu. Przy wielu wydatkach, jakie ponosi się w związku z organizacją wesela, umieszczenie księgi gości wiąże się z bardzo małą inwestycją – a wraca się do niej przez lata. Oto kilka argumentów za tym, by się na nią zdecydować oraz porady, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Sentymentalna pamiątka

Większość par wynajmuje fotografa, by mieć pamiątki w postaci zdjęć, do których wraca się przez lata. Podobnie jest z księgą gości. Obecni na weselu bliscy wpisują do niej życzenia, czasem żarty czy wspomnienia związane z nowożeńcami. Z biegiem czasu, kiedy wspomnienia bledną, przyjemnie jest wrócić do takich zapisków i tego, co chcieli nam powiedzieć wtedy przyjaciele i rodzina.

Ciekawe rozwiązania

Księga gości może mieć tradycyjną formę, ale można również urozmaicić ją w nietypowy sposób. Bazę kupuje się, bądź przygotowuje samemu, choć to raczej coś dla miłośników scrapbookingu. Warto księgę gości umieścić obok fotobudki, bądź obok położyć aparat taki jak polaroid. Wtedy goście robią sobie zdjęcie, wklejają je, a obok dopisują coś od siebie. W ten sposób pamiątka jest jeszcze bardziej wyjątkowa.

Ksiegi gości na wesele (sklep slubny-swiat.pl)

Księgi gości na wesele (sklep slubny-swiat.pl)

Aranżacja

Warto miejsce, w którym umieszcza się księgę gości, przygotować w odpowiedni sposób. Powinno ono korespondować z wystrojem sali i znajdować się nieco na uboczu, ale w miejscu, które będzie dla gości dobrze widoczne. Przy stoliku musi znajdować się krzesło oraz kilka zapasowych długopisów. Oprócz tego mile widziane są kwiaty, balony, czy inne dekoracje, które współgrają z innymi ozdobami, znajdującymi się w pomieszczeniach.

Ukłon w stronę gości

Na temat księgi pamiątkowej można spojrzeć również w nieco inny sposób. Prosząc gości o wpis, jednocześnie sygnalizujemy, że ich obecność jest dla nas ważna, a słowa i życzenia, które nam składają pragniemy zatrzymać w pamięci na dłużej. Jest to z pewnością bardzo przyjemne uczucie. Zazwyczaj uczestnicy imprez weselnych chętnie dokonują takich wpisów, kierując do młodych szczere i osobiste słowa.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz