Co zamiast ryżu?

Obrzucanie Młodej Pary ryżem jest już dość głęboko zakorzenione w naszej kulturze. Zwyczaj ten ma przynieść nowożeńcom szczęście i pomyślność. Tradycja sięga zresztą już starożytności- wtedy ryż symbolizował przede wszystkim obietnicę płodności panny młodej. Co ciekawe, zwyczaj pochodzi z Chin. Obrzucenie ryżem Młodej Pary ma sprzyjać również powstawaniu silnej energii i zapewnieniu im wytrwałości i długowieczności. Obecnie coraz częściej szuka się jednak zamienników dla ryżu.

Oto kilka propozycji dla weselnych gości, którzy chcą w nietypowy sposób życzyć nowożeńcom szczęścia.

Konfetti

Być może pomysł wydaje się banalny, jednak każdy kto widział konfetti unoszące się wokół Młodej Pary na pewno zmienił zdanie. Lekkie, kolorowe- lub wręcz przeciwnie, jednobarwne- wszystko zależy od koncepcji, jaką przyjmą pomysłodawcy. Konfetti może również przybrać najróżniejsze formy- od serduszek, przez płatki róż aż do banknotów; możliwości wyboru są wręcz nieograniczone. Wystrzelenie konfetti po wyjściu Młodej Pary z kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego może wprawdzie nastręczyć pewnych trudności, jednak nierzadko sprzedający umożliwiają wypożyczenie specjalnej armatki. Warto także pamiętać, że oprócz zaskoczenia, jakie pojawi się na twarzach nowożeńców, można uzyskać ciekawe, oryginalne zdjęcia.

Źródło: bridalguide.com/

Żrodło: inspiringpretty.com

Płatki kwiatów

Obrzucenie nowożeńców płatkami kwiatów na pewno wywoła na ich twarzach uśmiech. To połączenie klasyki, elegancji i prostoty, a w dodatku angażuje weselników- o ile armatkę z konfetti może ustawić jedna osoba, o tyle w przypadku kwiatów pożądany jest udział jak największej ilości osób. Dobrym pomysłem jest wręczenie gościom małych koszyków, z których mogliby czerpać gotowe już płatki; należy zatem zwrócić uwagę, żeby kwiaty już wcześniej zostały odpowiednio przygotowane. Jeśli chodzi o kolor i gatunek roślin wybór jest oczywiście ogromny; warto jednak pamiętać, że zawsze sprawdzą się czerwone róże (dobierając kolor róż należy sprawdzić, jakie mają znaczenia- na przykład kolor żółty, symbolizujący zazdrość, nie byłby zbyt fortunny w tym wypadku).

11267432_956880187696529_4500721211618276972_o

fot. FOTOLIA

Żródło: stylemepretty.com

Bajeczne bańki i balony

Bańki mydlane i małe balony napełnione helem to najnowszy trend dotyczący organizacji ślubów i uroczystości weselnych. Zamysł jest prosty- zamiast klasycznego obrzucania Młodej Pary następuje puszczanie mydlanych kul lub specjalnie przygotowanych balonów. Tęczowe bańki, kojarzące się wszystkim z dzieciństwem i ulotnością chwili to doskonały sposób na wywołanie zaskoczenia u Młodej Pary, a także szansa na to, by zapamiętali ten moment jako naprawdę magiczny. Z kolei balony, unoszące się wprost do góry, to niesamowity widok dla wszystkich zgromadzonych, dlatego nierzadko realizowane są obie koncepcje jednocześnie. Bańki mydlane, podobnie jak konfetti, wydobywają się ze specjalnej armatki, natomiast balony mogą być wypuszczone przez każdego weselnika na umówiony znak. W ten sposób życzenia szczęścia dla nowożeńców zamienią się w piękne i wyjątkowe widowisko, które wszyscy będą długo pamiętać.

Źródło: pixel.brit.co

11406509_945554675495747_4301828413579368302_o

fot.FOTOLIA

Źródło: brides.com

Zimne ognie

Z pewnością najbardziej spektakularna alternatywa. I to nie tylko ze względów wizualnych. Dla Pary Młodej przemarsz w takim ognistym  korytarzu z pewnością będzie zapowiedzią wielu wrażeń na starcie nowej drogi życiowej.

Żrodło : intimateweddings.com

Żordło: pixel.brit.co

Co jeszcze?

Tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Co widać na poniższych obrazkach.

Źródło: pixel.brit.com

Źródło: ruffledblog.com/

Źródło: blog.weddingwire.com

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz