Zrób to sama: Dekoracje z papierowych serwetek

Papierowa serwetka na przyjęciu weselnym nie tylko jest praktycznym dodatkiem, ale może służyć jako element dekoracji stołu. Okazuje się, że ze zwyczajnych papierowych serwetek można zrobić prawdziwe cuda. Przedstawiamy Wam kilka pomysłów.


Po co nam papierowa serwetka?

Głównym zadaniem papierowych serwetek, podobnie jak tych płóciennych, jest pomoc w utrzymaniu odpowiedniej higieny gości podczas konsumpcji i po konsumpcji. A mówiąc prościej – przede wszystkim papierowe serwetki służą do wycierania ust i rąk po jedzeniu. Niekiedy podczas mniej oficjalnych przyjęć papierowa serweta może zastępować talerzyk (np. możemy położyć na niej ciastko), a w momentach wzruszających posłuży do wytarcia łez…
W każdym razie praktycznych funkcji papierowej serwetki jest bardzo wiele. Ale na funkcjach praktycznych nie wyczerpuje się jej potencjał. Przy odrobinie fantazji i umiejętnościach manualnych ze zwykłych papierowych serwetek możemy stworzyć niezwykłe i efektowne dekoracja na stół dobrane do charakteru uroczystości.

 

Jaka można wykorzystać papierową serwetkę na przyjęciu (weselnym i nie tylko)?

Opakowanie na sztućće

Papierowa serwetka może służyć jako opakowanie dla sztućców. To rozwiązanie sprawdzi się na przyjęcia mniejszej wagi takich jak wieczór panieński czy urodziny dziecka. Na weselnych stołach, ze względu na rangę uroczystości stosowane są serwetki płócienne. Z serwetki papierowej można złożyć ładną kieszonkę, w którą włożymy nóż i widelec.

servetelsiankiams22SJak zrobić kieszonkę z serwetki papierowej na sztuććce tutorial. 

 

Praktyczna ozdoba na talerzu

Można zaskoczyć gości na przyjęciu i zaserwować im serwetkę papierową złożoną w fantazyjny kształt. Na przykład na wieczór panieński możemy pokusić się o złożenie serwetek w serduszka lub (dla przekory) w krawaty. A możliwości jest znacznie więcej. Gwiazdy, łabędzie, rozety, kwiaty… Możesz też spersonalizować kształty (serwetki w formie róży dla Pań, krawaty dla panów, łódeczki dla dzieci…)

 

Jak zrobić krawat, gwiazdę i serce, oraz wiele więcej kształtów z serwetek. Zobacz tutoriale

Tylko (i aż!)  dekoracja

Serwetki mogą również służyć jako materiał do wykonania dekoracji, które nie mają praktycznych funkcji, ale za to bardzo ładnie prezentują się na stole. Z takich serwetek możecie np. zrobić papierowe kwiaty, które ułożycie na stołach lub wazonach.

9cc61ec71e8a2e3623096b7d6655ac07Zobacz tutorial 

 

 

 

6f5276918c59316dd5436c0c3303b8bd

Zobacz tutorial 

Wszystkie te elementy będą znakomicie prezentować się na stole. A twój wysiłek z pewnością zostanie to doceniony.

Serwetki dekoracyjne o interesujących wzorach i w wielu opcjach kolorystyczych kupiecie w sklepie slubny-swiat.pl

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz