Koperty dla nowożeńców – gdzie je przechować?

Obecnie najczęściej spotykaną formą prezentu dla nowożeńców jest koperta z pieniędzmi. Dlaczego? Takie rozwiązanie jest znacznie bardziej komfortowe dla obu stron, a w szczególności dla pary młodej, która może zdecydować, co zrobić z otrzymaną kwotą. Koperty są wręczane najczęściej po uroczystości zawarcia związku małżeńskiego, czyli przed Urzędem Stanu Cywilnego lub kościołem. W tym momencie pojawia się jednak pewien problem – jak je przechować, by uniknąć nieeleganckiego wpychania kopert w kieszenie garnituru?

Po pierwsze: nie zgubić

Koperty są oczywistym wsparciem finansowym dla młodej pary, dlatego warto zrobić wszystko, by ich nie zgubić. Niestety, do tego może dojść bardzo łatwo. Wesele to ogromna uroczystość, podczas której dzieje się naprawdę wiele rzeczy. Koperty, wcześniej schowane w kieszeni pana młodego lub świadka, mogą wysunąć się i zaginąć; o ile zaproszonym gościom można ufać, o tyle intencji obsługi sali weselnej nigdy nie możemy być pewni. Z tego powodu lepiej zastanowić się jeszcze przed ślubem, gdzie schować ewentualne prezenty.  Dzięki temu unikniemy zamieszania i będziemy mieć pewność, że otrzymane pieniądze znajdą się w bezpiecznym miejscu.

pudelko-na-telegramy-24-x-24-x-30cm

Szybki transport

Po otrzymaniu prezentów możemy zdecydować się na ich powierzenie swoim bliskim. Wystarczy, że po złożeniu życzeń przez wszystkich gości para młoda szybko przekaże rodzicom lub przyjaciołom wszystko, co otrzymali. Zaufane osoby powinny wtedy sprawnie przetransportować pieniądze do domu, gdzie będą całkowicie bezpieczne. Pozwoli uniknąć to niepotrzebnego zamieszania i odciąży parę młodą od kolejnego problemu. Jeśli mieszkanie rodziców, przyjaciół lub nowożeńców znajduje się daleko od miejsca ślubu, wtedy warto wynająć hotelowy pokój. Dobrze jednak, gdy posiada on specjalną skrytkę zamykaną na kluczyk – jeśli tak, to tam najlepiej umieścić koperty. Niestety, rozwiązania związane z szybkim przetransportowaniem pieniędzy w inne miejsce wiąże się z pewnymi niedogodnościami; osoby, które zostaną o to poproszone, prawdopodobnie nie zdążą na początek zabawy.

Elegancko i bezpiecznie

Niezależnie, czy decydujemy się na przetransportowanie kopert do mieszkania lub przechowywanie ich gdzieś na sali weselnej, zadbajmy o to, by było to zrobione w możliwie elegancki sposób. Umożliwią nam to specjalne, zdobione pudełka, które można wykonać własnoręcznie lub zakupić w sklepie z asortymentem ślubnym. Budową przypominają kosz na telegramy, skrzynkę pocztową lub małą urnę wyborczą; dzięki temu mamy pewność, że nikt nie wyciągnie zawartości bez uprzedniego uszkodzenia pudełka. Liczne zdobienia, fantazyjne grafiki czy delikatne, roślinne motywy będą świetnie pasować do weselnego klimatu, niezależnie, czy pudełka zostaną zabrane zaraz po ślubie, czy też trafią na salę.
Dla osób lubiących tradycyjne rozwiązania polecane są również małe sakwy, do których można włożyć wyjęte z kopert pieniądze. Zazwyczaj zdobione są delikatnymi wstążkami lub niewielkimi kwiatami.
Zarówno pudełko jak i sakwa będą stanowiły dla nowożeńców praktyczną pamiątkę, w której nawet po zakończeniu wesela mogą przechowywać otrzymane pieniądze.

więcej ślubnych pudełek na „telegramy” i pieniądze 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Zobacz także:
Dodaj komentarz