Jak udekorować krzesła na wesele?

Dekoracje weselne to niezaprzeczalnie ważny element przygotowania do tej ważnej uroczystości. W całym organizacyjnym zamieszaniu warto pamiętać o ozdobieniu krzeseł, zarówno dla pary młodej jak i gości. Oczywiście miejsca dla nowożeńców powinny się wyróżniać – w końcu to oni zajmują najważniejsze miejsce przy stole. Oto kilka wskazówek, które pomogą udekorować weselne krzesła.

 

Powrót do wspomnień

Wesele to wydarzenie sentymentalne, kojarzące się z rodziną, przyjaciółmi i atmosferą, której nie ma na żadnym innym przyjęciu. To dobra okazja, by przenieść się w krainę wspomnień. Umożliwią to także dekoracje, w tym również takie, które umieścimy na krzesłach. Wyjątkowo oryginalnym pomysłem są fotografie, przedstawiające Parę Młodą gościa z czasów dzieciństwa, zawieszone przy krzesłach. Dzięki temu osiągniemy nie tylko aspekt dekoracyjny, ale również zapewnimy gościom świetną zabawę. To także dobra okazja do wzajemnego poznania się; wielu weselników ma problem z nawiązaniem pierwszego kontaktu z gośćmi, których nie zna, zaś fotografie powinny zapewnić wspólne tematy do rozmów. Dla tych, którzy chcą przywołać wspomnienia w nieco odmienny sposób, polecane jest zawieszenie kolorowych wstążek, słomianych ozdób czy innych elementów, które mogą kojarzyć się z dzieciństwem.

wedding-ceremony-chair-decor-4

 

ribbons-chair

Żródło: brookekeegan.com

chair-doilies (1)

Żródło: whimsicalwonderlandweddings.com/

 

Zwiewne tkaniny, kwiaty

Kolejny pomysł na udekorowanie krzeseł weselnych wiąże się z delikatnymi tkaninami. Piękne, zazwyczaj jasne materiały można efektownie upiąć i nałożyć na oparcie krzesła, dzięki czemu miejsce do siedzenia zyskuje na elegancji i efektowności. Do wykonania takiej ozdoby można wykorzystać nawet zwiewne firanki czy gęsto haftowane obrusy – zależy to tylko i wyłącznie od naszej inwencji twórczej. Warto jednak pamiętać o tym, by materiał nie był zbyt długi i zbyt ciężki, inaczej może zsuwać się z krzesła lub utrudniać gościom przechodzenie obok nich. Jeśli wolimy tradycyjne, proste rozwiązania, a urok tkanin nas nie przekonuje, dobrze pomyśleć o kwiatach; mini girlandy róż zawsze doskonale spełniają swoją dekoracyjną funkcję. Niewielkie bukieciki można również połączyć ze sznurami biżuterii.

chair-cover-lace-and-orchids3

Żródło: kristydickerson.com

wedding-reception-chair-decor-1

Żródło: pictilio.com

wedding-ceremony-chair-decor-1

Żródło: davidschwartzphotography.com

 

 

Glamourous-Chair-Jacket3

 

lace-wedding-chair-cover Becky Male Photography

wedding-reception-chair-decor-6

Żródło: lesbellesaffaires.net

 

wooden-chair-with-flowers-and-ribbons2

Żródło: iloveswmag.com

 

Dla młodej pary

Nie ulega wątpliwości, że miejsca dla młodej pary powinny być udekorowane w sposób szczególny. Bardzo dobrze sprawdzają się specjalnie, białe pokrowce na krzesła – dzięki temu już z daleka widać, gdzie siedzą nowożeńcy. Aby dodatkowo ozdobić ich miejsca, warto pomyśleć o dekoracyjnych wstążkach i kokardach; zawieszane z tyłu krzesła dodadzą im uroku i szyku. Kolor szarf powinien być przez nas dobrany przy uwzględnieniu dekoracji sali; różowe kokardy nie będą pasować do wnętrza, w którym główną rolę odgrywa zieleń. Jeżeli chcemy udekorować krzesła oryginalnie, wykorzystajmy np banery a napisem Mr & Mrs.

szarfy-na-krzeslo-j-zielony-015-x-275m-1op

Rustic_Wedding_Inspirations_Ideas_10

Żródło:hazelr.com

Żródło:hazelr.com

Pomysłów na udekorowanie krzeseł jest naprawdę mnóstwo. Liczy się głównie własna inwencja, kreatywność i pomysłowość. Większość ozdób można wykonać samodzielnie, jednak niektóre znacznie lepiej nabyć w specjalnych sklepach. Ważne jedynie, by trafić w gusta gości, a przede wszystkim – młodej pary.

 

Pokrowe na krzesła na wesele znajdziecie w sklepie:slubny-swiat.pl

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Zobacz także:
Dodaj komentarz