Jak dobrać dodatki do sukni ślubnej?

Nikt nie ma wątpliwości, że ślub to jedna z najważniejszych uroczystości w całym naszym życiu. Przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia są dla kobiet okazją nie tylko do zaprojektowania wymarzonych dekoracji, ale przede wszystkim do wyboru sukni ślubnej i pasujących do niej dodatków. Jak się okazuje, nie jest to takie proste; niektóre panie nie mogą zdecydować, co będzie odpowiednie w ich przypadku. Na co w takim razie warto zwrócić uwagę?

Kiedy sama suknia to za mało

Na ogół kobiety wybierają suknie ślubne z odkrytymi ramionami – bardzo rzadko można zobaczyć pannę młodą w kreacji innego rodzaju. O ile latem suknia na ramiączkach jest oczywistym wyborem i jednocześnie doskonałym rozwiązaniem, o tyle w przypadku pozostałych pór roku lekka i zwiewna kreacja może nie uchronić panny młodej przed przeszywającym chłodem. W takiej sytuacji dobrym pomysłem będzie zakup bolerka, które nie tylko okryje przyszłą mężatkę i uchroni ją przed zmarznięciem, ale także doda szyku i elegancji całej kreacji. Czym kierować się przy wyborze bolerka? Po pierwsze, należy oczywiście pamiętać o tym, by pasowało ono do sukni; na przykład wszystkie kreacje z koronkowymi elementami będą świetnie prezentować się z lekkim bolerkiem wykonanym z tego samego materiału. Panie, które wolą postawić na klasyczną elegancję, mogą wybrać nieco usztywniane, śnieżnobiałe bolerko, pasujące niemal do każdej sukni.

creative-seating-plan eleganckie-bolerko-slubne-rozm-l-xl

Zobacz bolerka ślubne 

Rękawiczki – rozwiązanie dla prawdziwych elegantek

Coraz popularniejsze stają się także rękawiczki – to drugi z dodatków do sukni ślubnej, którego zakup szczególnie warto rozważyć. Podobnie jak w przypadku bolerka, dominują dwie wersje – elegancka (rękawiczka jest wykonana ze śnieżnobiałego materiału bez wzorów) i romantyczna (w tym przypadku gładka tkanina jest zastąpiona delikatną, pięknie wykończoną koronką). Niektóre panie mogą zastanawiać się, czy zakup rękawiczek ma jakikolwiek sens, jednak większość kobiet, które ostatecznie decyduje się na kupno tego dodatku, jest z tego zakupu bardzo zadowolona. Rękawiczki dodają szyku, a w przypadku niektórych pań mogą ukryć także drobne mankamenty urody.

eleganckie-rekawiczki-slubne (2) eleganckie-rekawiczki-slubne (1)

Zobacz rękawiczki ślubne 

Welon, czyli coś, czego nie może zabraknąć

To oczywiste – żadna panna młoda nie powinna zapomnieć o welonie. To właściwie najważniejszy z dodatków do sukni ślubnej; co ciekawe, już w czwartym wieku naszej ery głowy panien młodych były ozdobione właśnie welonem. Początkowo welon miał dość interesującą funkcję – jego zadaniem było chronienie panny młodej przed zakusami demonów. Oczywiście obecnie ten przesąd już nie funkcjonuje; istnieje jednak wiele innych zwyczajów, które są na ogół przestrzegane (na przykład panna młoda powinna sama założyć sobie welon, z kolei przyszły małżonek nie ma prawa zobaczyć swojej wybranki w sukni ślubnej jeszcze przed uroczystością).
Jak wybrać welon? Większość pań decyduje się na klasyczny model – stosunkowo długi, powłóczysty i gęsto udrapowany. Kobiety, które wolą nieco nowocześniejsze wzory, mogą wybrać welony nieco krótsze, a w dodatku ozdobione małymi kryształkami.

sliczny-welon-slubny-75-cm sliczny-welon-slubny-60-cm

Zobacz welony ślubne 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Zobacz także:
Dodaj komentarz