Dziękujemy rodzicom!

Ślub młodej pary to wyjątkowy dzień nie tylko dla nich, ale także dla wielu osób zgromadzonych na tej niezapomnianej uroczystości. To dla nowożeńców doskonała okazja, by okazać swym rodzicom wdzięczność i podziękować im – nie tylko za pomoc w organizacji ślubu i wesela, ale także za wszystko inne, przede wszystkim – za wychowanie. W jaki sposób najlepiej to zrobić? Co przy tym powiedzieć?

Kiedy najlepiej?

Warto na sam początek zastanowić się, jaki moment będzie najlepszy do złożenia podziękowań. Do wyboru mamy zasadniczo dwie opcje – przed i po ceremonii.  Każda z nich ma swoje wady i zalety. Podziękowania przed ceremonią najlepiej zorganizować w eleganckiej restauracji lub innym odświętnym miejscu, ale za to w kameralnym gronie; zaproszeni powinni być wyłącznie rodzice obojga przyszłym małżonków. To idealna okazja, by podziękować rodzicom na osobności, bez przejmowania się reakcją weselnych gości. Z kolei podziękowania złożone po ceremonii, już podczas przyjęcia weselnego, będą dla rodziców młodej pary czymś w rodzaju uhonorowania. Warto jednak pamiętać, że jeśli rodzice nie należą do osób lubiących być w centrum uwagi, taka sytuacja może być dla nich krępująca. Jeśli jednak tak nie jest, a my zdecydowaliśmy się właśnie na tę opcję, zadbajmy o wyjątkowy moment – jednym z nich może być wjazd tortu weselnego na salę. Podziękowania można złożyć także po pierwszym toaście lub pierwszym tańcu młodej pary. Wtedy będą miały bardziej oficjalny charakter.

W jaki sposób?

Dobrze, jeśli młoda para przygotuje sobie wcześniej krótką mowę, w której podziękuje rodzicom za wszystko, co jest dla nich ważne; warto przy tej okazji wznieść także toast za zdrowie rodziców. Nowożeńcy często nie wiedzą jednak, co umieścić w takiej przemowie. Odpowiedź jest prosta i banalna zarazem – wszystko to, co jest dla nas ważne. Mogą to być podziękowania zarówno za wychowanie czy pomoc w organizacji wesela, jak i za drobnostki, które utrwaliły się w naszej pamięci, takie jak wspólne pikniki, nauka rysowania czy gry planszowe. To dobra chwila, by okazać rodzicom, jak bardzo są dla nas ważni; warto pamiętać, że bez nich po prostu by nas nie było.

_MG_9303

Symboliczny upominek

Jeśli decydujemy się na składanie podziękowań dla rodziców, warto dołączyć do tego symboliczny upominek. Co to może być? Jedną z propozycji jest ozdobna księga, w której można umieścić nasze podziękowania, najlepiej własnoręcznie napisane. Innym pomysłem mogą być okolicznościowe, ładnie wydane karty, zapakowane w duże, ozdobne koperty; w tym sezonie modne będą koperty przyozdobione małą wiązanką kwiatów. Kartę z podziękowaniami można zapakować także w podłużne, eleganckie pudełko, przewiązane tasiemką.
Jeśli rodzice nowożeńców uwielbiają sentymentalne drobiazgi, dobrym pomysłem będzie wręczenie im drewnianej zawieszki lub może nawet specjalnie zaprojektowanej statuetki. To na pewno ich zaskoczy!
Niezależnie od tego, jaką formę przybierze symboliczny podarunek, ważne, by pochodził wprost z serca – to dla rodziców młodej pary zdecydowanie najważniejsze.

 

Przykładowe upominki dla rodziców:

więcej upominków dla rodziców na ślubie

 

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Zobacz także:
Dodaj komentarz