Wybór idealnych obrączek ślubnych

Wybór obrączek ślubnych ma duże znaczenie. W końcu to symbol małżeństwa, który jeszcze przez wiele lat będziecie nosili na swoich palcach każdego dnia. Na szczęście producenci dbają o szeroki wybór. Podpowiemy wam na co zwrócić uwagę, by wybrać idealne obrączki ślubne dla siebie.

Materiał

Rodzaj metalu, który się wybierze, ma duże znaczenie. Obecnie królują już nie tylko obrączki wykonane z żółtego złota. Równie popularne jest złoto biała, a także droga platyna i tańszy tytan oraz srebro. Możecie także postawić na zestawienie kolorystyczne na przykład dwóch kolorów złota. Przy zakupie koniecznie weźcie pod uwagę próbę metalu. W końcu obrączki muszą być wytrzymałe. Dlatego w przypadku złota próba powinna wynosić 585, natomiast w przypadku platyny 950. Tytan jest polecany dla alergików.

Szerokość

Jeżeli zdecydowaliście się już na konkretny materiał, konieczne jest dobranie szerokości obrączek. Najczęściej stosuje się zakres od 2,5 do 7 milimetrów. Tutaj wszystko zależy już od indywidualnych preferencji. Mężczyźni, którzy najczęściej posiadają bardziej masywne palce, mogą zdecydować się na modele szersze. Pamiętajcie, że ten wybór przekłada się również na późniejszy komfort użytkowania obrączek. Inną kwestią jest profil. To określenie dotyczy wypukłości obrączki. Najbardziej klasyczne modele są właśnie bardziej wypukłe, natomiast nowoczesne bywają całkowicie płaskie, a nawet wklęsłe.

wedding-688924_640

Poduszka na obrączki.

 

Dodatkowe ozdoby

Kolejnym etapem doboru idealnych obrączek jest moment, w którym decydujecie o dodatkowych elementach zdobniczych. Najpopularniejszy jest oczywiście grawer umieszczony po wewnętrznej stronie pierścionka. Może znaleźć się tam data ślubu, imię małżonka albo sentencja. Obecnie wykonuje się także grawerunek na powierzchni obrączki, ale należy pamiętać, że ponieważ złoto jest miękkim materiałem, takie zdobienie może z czasem się zetrzeć. Panie czasami decydują się na dodanie pojedynczego lub kilku kamieni, na przykład cyrkonii lub brylantów. Dodaje to niewątpliwej elegancji i wyróżnia obrączkę z grona wielu podobnych. Na efekt finalny składa się również wybrane wykończenie metalu. Można zdecydować się na model ze złota satynowanego lub piaskowanego, wówczas będzie on pozbawiony połysku albo model z polerowanego złota o pięknym połysku.

Oprawa

Nawet najpiękniejsze obrączki nie stworzą efektu WOW, jeżeli nie zadbacie o ich odpowiednią oprawę w dniu ślubu. Już wcześniej pomyślcie o koszyczku lub poduszce pod obrączki ślubne. Dzięki tym dodatkowym elementom stworzycie spójną całość, która pozwoli prawdziwie wyróżnić ten symbol miłości i wierności małżeńskiej. Jest to połączenie bardzo eleganckie.
Wybór obrączek z pewnością nie jest sprawą prostą. Pamiętajcie, by kierować się przy nim przede wszystkim kwestiami praktycznymi i własnym gustem. Moda ma to do siebie, że przemija, a wy wasze obrączki na palcach będziecie nosić już do końca życia. Dlatego również wykonanie swoich wymarzonych obrączek warto powierzyć sprawdzonym specjalistom i uznanym salonom.

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz