Figurki na tort… z przymrużeniem oka

Zaprezentowanie tortu i podanie go gościom to jeden z obowiązkowych punktów imprezy weselnej. Często nie posiada on tradycyjnej formy i bardziej przypomina cukiernicze dzieło sztuki, niż ciasto. Nawet jeżeli wypiek tortu oddajemy w ręce profesjonalisty, po uzgodnieniu z nim, możemy dostarczyć wybraną przez siebie figurkę, która stanie na szczycie wyrobu. Oto nasz propozycje!

W przypadku tortu weselnego ozdoby, które umieszcza się na torcie mają kluczowe znaczenie. Cukrowe kwiaty, wzory i figurki sprawiają, że nabiera on ślubnego charakteru.  Wybór figurek na tort jest tak duży, że można znaleźć coś dopasowanego do swojego stylu. Można oczywiście podejść do tego tematu z przymrużeniem oka (przecież wesele to nie taka znów poważna impreza…).

fot.imagesource.com

fot.imagesource.com

Frywolne rozwiązania

Podchodzisz do życia na luzie, a Twoi goście mają poczucie humoru. Ty i Twój współmałżonek jesteście znani z dystansu do siebie i obracania wszystkiego w żart? Postawcie na torcie figurkę z nowożeńcami, którzy zdecydowanie nie kojarzą się z typowym obrazkiem państwa młodych. Na pewno wywołacie uśmiech na twarzach waszych gości i pokażecie, że potraficie śmiać się z siebie nawzajem. Panna młoda, która właśnie złowiła męża na wędkę, albo usidliła go za pomocą sznurka zawiązanego na jego nodze? Młody uchylający się przed ciosem żony zaopatrzonej w rękawice bokserskie? Grunt to mieć dystans do siebie i świata!

Urocze postaci

Jeżeli chcesz uniknąć porównań Ciebie i Współmałżonka do figurek na torcie (a powyższe postaci z pewnością je nasuną), wybierz takie, które nie są miniaturą nowożeńców. Figurki o wyglądzie ludzików z plasteliny, bądź postaci z bajek będą świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy nie mają potrzeby umieszczać na torcie swojej kopii, w cukierniczej wersji. Jest to dość oryginalny wybór, jednak z pewnością nie jest pozbawiony uroku. Takie postaci będą miłą ozdobą weselnego tortu.

pf41_1

Fani motoryzacji

Nie wyobrażasz sobie życia nie tylko bez swojej partnerki, ale i bez auta? Nie martw się, wielu mężczyzn tak ma. Przecież wszyscy angażujemy się w przeróżne aktywności w życiu. Dlaczego więc nie pokazać swojej pasji w tak ważnym dniu, jakim jest ślub? Figurka z młodymi w aucie jest urocza i zachowuje weselny klimat, jednocześnie podkreślając to, co dla młodych jest ważne. Warto zauważyć, że figurki umieszczone na torcie, można zachować na przyszłość, jako pamiątkę z wesela. Odnalezienie po latach takiego drobnego elementu z przyjęcia może przywołać wiele miłych wspomnień.

Szykownie i z klasą

Jeżeli wolisz, aby tort zachował klasyczny wygląd, a żarty wolisz zachować na czas weselnych zabaw, masz do tego absolutne prawo. Co więcej, jest wiele propozycji figurek, które są niezwykle eleganckie i z pewnością sprawdzą się na tortach, które mają klasyczną formę. Wybór jest tak duży, że można by nawet spróbować wyszukać figurki, które są wyglądem zbliżone do pary młodej. Suknia ślubna jest tu kluczowym elementem, więc należałoby przeszukiwać oferty właśnie pod tym kątem. Jeśli poszukiwania okazałyby się owocne, jak efektownie wyglądałaby miniatura panny młodej umieszczona na torcie!

Podziel się artykułem: Share on FacebookPin on PinterestGoogle+Tweet about this on TwitterPrint this page
Dodaj komentarz